ClickCease

Pomoc i kontakt: {{ contact.company_phone }}

Odwiedź nasz sklep stacjonarny: {{ contact.company_name }}, {{ contact.company_address }} {{ contact.company_zip_code }} {{ contact.company_city }}

Rozświetl swój dom na jesień

Oświetlenie decyduje nie tylko o nastroju wnętrz, ale także o ich funkcjonalności. Odpowiednio dobrane lampy do salonu, kuchni, sypialni podkreślą przeznaczenie poszczególnych pomieszczeń. Poznaj wskazówki, dzięki którym gotowanie, czytanie czy codzienny odpoczynek będzie prawdziwą przyjemnością - wybierz odpowiedni rodzaj oświetlenia.

Plastyczne właściwości oświetlenia pomogą podkreślić zalety lub ukryć wady wnętrza. Dobrze zaplanowane poprawią też niekorzystne proporcje mieszkania, np. optycznie poszerzą wąską kuchnię lub wydłużą zbyt krótki pokój.

Z kolei ciekawy dizajn lamp i różne barwy światła zapewniają efekt dekoracyjny i wprowadzają do wnętrz przytulną atmosferę. Aranżując oświetlenie, pamiętaj, że każde z pomieszczeń pełni inną funkcję i wymaga indywidualnych rozwiązań.

Lampa do salonu - wielofunkcyjna

W salonie spędzamy większość wolnego czasu i wykonujemy w nim czynności wymagające światła o różnym natężeniu. Niezbędne jest zarówno oświetlenie ogólne, jak i miejscowe. - W przestronnych czy wysokich salonach jako światło sufitowe doskonale sprawdzą się żyrandole. Natomiast do niewielkiego salonu będą pasowały plafony lub reflektory halogenowe. Ważne jest także, aby wybrana lampa równomiernie oświetliła cały salon i współgrała z jego wystrojem.

Dodatkowe lampa do salonu potrzebna jest w miejscu, w którym oddajemy się wieczornej lekturze. Najlepszym rozwiązaniem będzie lampa z możliwością regulacji, która pozwoli dopasować strumień światła do indywidualnych potrzeb. Niezbędne jest także podświetlenie przestrzeni za telewizorem.

Lampa do kuchni – praktyczna

W kuchni należy zainstalować kilka źródeł światła. Oświetlenie sufitowe powinno wypełniać całe wnętrze ciepłą barwą, która wprowadzi przyjemny klimat. Ważne, aby zastosowane lampy do kuchni nie tylko umilały domownikom wspólnie spędzony czas, ale także ułatwiały wykonywanie codziennych czynności. W tym celu stosuje się dodatkowe światło umieszczone nad stołem, kuchennym blatem czy zlewozmywakiem.

W części jadalnej doskonale sprawdzą się zarówno lampy wiszące, jak i rozmieszczone w regularnych odstępach punkty świetlne, np. halogeny. Źródło światła powinno się też znajdować pod szafkami wiszącymi, tak aby równomiernie rozświetlić powierzchnie blatów roboczych i ułatwić przygotowywanie posiłków czy zmywanie.

Lampa do sypialni - przytulna

Głównym zadaniem lampy do sypialni jest stworzenie przytulnej atmosfery, dlatego pierwszoplanową rolę powinny odgrywać miejscowe i dekoracyjne iluminacje. - W sypialni możemy zrezygnować z silnego, centralnego źródła światła na rzecz kilku punktów dających rozproszony blask. Dobrym rozwiązaniem będą kinkiety, lampy stojące i małe lampy na stolik nocny. Warto także wybrać modele z półprzejrzystymi kloszami, które zapewnią ciepłą barwę światła.

Miłośnikom książek przydadzą się lampy nocne z regulowanym kątem padania promienia i możliwością zmiany natężenia światła. Funkcjonalność pomieszczeń i panujący w nich nastrój uzależnione są od poszczególnych elementów aranżacyjnych. Przemyślany wybór mebli, dodatków tekstylnych oraz właściwe rozmieszczenie oświetlenia to gwarancja eleganckiego wyglądu wnętrz oraz dobrego samopoczucia domowników.

 

 

Przejdź do porównywarki
Sklep internetowy Shoper.pl